Kategorie

Archiwum

O stronie

klinika dentystyczna Warszawa Jak w dzisiejszych czasach dbać o zdrowie i przy okazji nie oszaleć? Każdy z nas codziennie robi zakupy. No, przynajmniej raz na kilka dni. Oczywiście najczęściej przez nas kupowanymi artykułami jest żywność. Jemy w końcu także codziennie. Nie każdy z nas jednak czyta etykiety na opakowaniach produktów. A czy powinniśmy to robić? Oczywiście, że tak. Zachowanie zdrowia wiąże się nie tylko z wizytami u lekarza, ćwiczeniami fizycznymi itp. Wiąże się także z odpowiednim odżywianiem. Niestety, coraz więcej produktów w dzisiejszych czasach jest naszpikowanych najróżniejszymi chemikaliami. Począwszy od względnie nieszkodliwych barwników, po dużo bardziej szkodliwe konserwanty, wzmacniacze smaku, słodziki lub inne substancje, których użycia nie jesteśmy nawet w stanie zrozumieć. Podstawą dbania o swoje zdrowie powinno więc być zwracanie uwagi na to, co jemy. Zgodnie z powiedzeniem - jesteśmy tym, co jemy. I naprawdę tak jest. Nasz organizm wymienia swoje komórki znacznie częściej, niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Budulca nie bierze jednak znikąd. To, z czego się składamy, zdeterminowane jest przez to, co spożywamy w posiłkach.

Archiwum: Grudzień, 2016

Rehabilitacja rwy kulszowej

Rehabilitacja rwy kulszowej Siedzący tryb życia oraz obciążenia, na jakie wystawimy nasze plecy powodują, że często odczuwamy w tych fragmentach niepokojący ból. Często powstającym bólem jest nie wątpliwe ból rwy kulszowej, jest to nic innego jak nacisk na korzeń nerwu kulszowego. Ból taki pojawia się niespodziewanie i co ważne promieniuje aż do dolnej kończyny, po czym łatwo można go zdiagnozować. Rwa kulszowa to nie miła dolegliwość, która może się często odnawiać, jeśli już wystąpiła należy jak najszybciej udać się do lekarza i pomyśleć o rehabilitacji. Pamiętajmy, że rwa kulszowa przebiega bardzo szybko i dzieli się na fazę ostrą oraz przewlekłą bólu, jeśli dolegliwość ma formę ostrą należy przede wszystkim pomyśleć o wygodnej pozycji przeciwbólowej. Rehabilitacja przy rwie kulszowej polega na naciąganiu bolących miejsc oraz rozciąganiu mięśni. W zasadzie rehabilitacja po rwie ma podobny zasięg tylko w tym wypadku cieczenia są bardziej zaawansowane tak, aby rozluźnić całe mięsnie. Leczenie rwy kulszowej nie jest łatwe najczęściej, aby ograniczyć ból sięgamy po środki farmakologiczne oraz doraźnie masaże. Rehabilitacja rwy kulszowej wymaga przede wszystkim czasu i pracy nad swoim ciałem. Rehabilitacja rwy kulszowej jest wręcz obowiązkowa po to, aby dolegliwość nie powracała pamiętajmy, że wywołuje bardzo nieporządny ból, z którym trudno sobie poradzić, a tym bardziej przemieszczać się.

Korekcja wzroku

Korekcja wzroku Wady wzroku mają miejsce i dosięgają coraz młodsze osoby. Wada jest wynikiem pewnej nieprawidłowości lub genów, jakie dziedziczymy od naszych przodków. Wada może trochę utrudniać widzenie, ponieważ nie pozwala badać otoczenia w sposób właściwy, obraz zostaje zniekształcony. Zwykle wada wykryta może być już w okresie niemowlęcym, wówczas mówimy o uciekającym oczku czy zezie, w takim wypadku wystarczą okularki korekcyjne. Z wiekiem jednak mogą ujawnić się większe wady wzroku jak astygmatyzm, krótkowzroczność czy dalekowzroczność wtedy okulary są na zawsze wpisane w nasze życie. Okulary pomagają korygować wzrok jednak nie leczą wady, aby czuć się bardziej komfortowo możemy wybrać inną opcję jak korekcja wzroku. Korekcja ma na celu wyleczenie wady oka i odbywa się w klinice. W Polsce mamy obecnie wiele klinik specjalizujących się w tego typu zabiegach. Okulista początkowo zleca serie badań a następnie przygotowuje pacjenta do zabiegu. Klinika gwarantuje leczenie na wysokim poziomie, do korekcji wzroku stosowany jest specjalny laser ekscimerowy, zabieg trwa kilka minut i już po kilku godzinach możemy wrócić do domu. Korekcja wzroku Warszawa to dziś alternatywa na pozbycie się uciążliwych okularów, wiele osób decyduje się na ten drogi zabieg, aby żyć bardziej komfortowo i poprawić na stałe, jakość widzenia.