Kategorie

Archiwum

O stronie

Jak w dzisiejszych czasach dbać o zdrowie i przy okazji nie oszaleć? Każdy z nas codziennie robi zakupy. No, przynajmniej raz na kilka dni. Oczywiście najczęściej przez nas kupowanymi artykułami jest żywność. Jemy w końcu także codziennie. Nie każdy z nas jednak czyta etykiety na opakowaniach produktów. A czy powinniśmy to robić? Oczywiście, że tak. Zachowanie zdrowia wiąże się nie tylko z wizytami u lekarza, ćwiczeniami fizycznymi itp. Wiąże się także z odpowiednim odżywianiem. Niestety, coraz więcej produktów w dzisiejszych czasach jest naszpikowanych najróżniejszymi chemikaliami. Począwszy od względnie nieszkodliwych barwników, po dużo bardziej szkodliwe konserwanty, wzmacniacze smaku, słodziki lub inne substancje, których użycia nie jesteśmy nawet w stanie zrozumieć. Podstawą dbania o swoje zdrowie powinno więc być zwracanie uwagi na to, co jemy. Zgodnie z powiedzeniem - jesteśmy tym, co jemy. I naprawdę tak jest. Nasz organizm wymienia swoje komórki znacznie częściej, niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Budulca nie bierze jednak znikąd. To, z czego się składamy, zdeterminowane jest przez to, co spożywamy w posiłkach.

Archiwum: Luty, 2017

Rehabilitacja

Rehabilitacja Najcenniejszym darem, jaki zostaje nam dany jest na pewno zdrowie. Kiedy nie chorujemy w zasadzie nie myślimy o zdrowiu, tym czasem z wiekiem i złym stylem życia zdrowie może ulec pogorszeniu się? Często sami hodujemy sobie liczne choroby nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Wiele schorzeń wynika też z obciążenia genetycznego, z wszelkimi jednak niedoskonałościami można walczyć wystarczy tylko rozpocząć proces rehabilitacja. Rehabilitacja swoim zasięgiem otacza nie tylko ludzi dorosłych, ale i najmłodszych. Rehabilitacja jest to szereg czynności, jakie zmierzają do usprawnienia jednostki na tyle by mogła samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. Rehabilitacja dzieci Warszawa najczęściej dotyczy urazów nabytych lub chorób wrodzonych. Najtrudniej proces ten przebiega u dzieci, ponieważ te nie mają jeszcze silnej motywacji. Rehabilitacja dzieci wymaga sporo czasu i nakładu ze story fizjoterapeuty, aby zachęcić do regularnych ćwiczeń. Rehabilitacja nie tylko poprawia, jakość funkcjonowania organizmu, ale wpływa też na nasz umysł, ponieważ otwieramy się na nowe wyzwania, zaczynamy być konsekwentni w swoim działaniu. Rehabilitacja największe korzyści odgrywa, kiedy jest szybko wdrożona, wówczas efekty końcowe mogą być zdumiewające. Rehabilitacja jest to najważniejszy z czynników, który może pomoc nam wrócić do zdrowia, wymaga jednak od chorego ogromnej pracy.

Fizjoterapia

Fizjoterapia Nasi przodkowie nie mieli większych problemów ze zdrowiem, wszystko za sprawą zdrowej diety oraz ciągłego przebywania w ruchu. Dziś żyje się całkiem inaczej, dla wielu z nas spacer jest już formą dużej aktywności, brakuje nam czasu i chęci, aby troszkę się po ruszać. Takie zachowanie wcześniej czy później przerodzi się liczne problemy. Polacy najczęściej narzekają na bóle kończyn, kręgosłupa czy też pleców, te schorzenia najczęściej mają podłoże w naszych zaniedbaniach i braku ruchu. Wiele chorób jesteśmy w stanie wykorzenić dobrą dietą i ćwiczeniami. Nic, więc dziwnego, że w erze siedzącego trybu życia dużym powodzeniem cieszy się dziedzina fizjoterapia. Fizjoterapia zajmuje się leczenie schorzeń naszego ciała i głównie masażami leczniczymi czy relaksacyjnymi. Fizjoterapeuci są obecnie bardzo pożądani na rynku pracy, ponieważ jest ogromna rzesza ludzi mających problemy zdrowotne właśnie z kręgosłupem czy mięśniami. Dopóki nie zmienimy trybu życia sytuacja taka będzie się jeszcze tylko pogarszała. Fizjoterapeuta jest osobą, która pomoże nam nie tylko zapanować nad nagłym bólem mięśni czy kręgów, pomoże też usprawnić ciało po przebytym urazie, tutaj jednak liczy się czas, im rehabilitacja zostanie wcześniej wprowadzona tym lepiej. Fizjoterapeuta Warszawa musi posiadać ogromną wiedzę z zakresu medycyny, dobrze też, aby wciąż się rozwijał i doskonalił np. poprzez kursy fizjoterapia, dzięki którym podszkoli swój warsztat.