Kategorie

Archiwum

O stronie

Jak w dzisiejszych czasach dbać o zdrowie i przy okazji nie oszaleć? Każdy z nas codziennie robi zakupy. No, przynajmniej raz na kilka dni. Oczywiście najczęściej przez nas kupowanymi artykułami jest żywność. Jemy w końcu także codziennie. Nie każdy z nas jednak czyta etykiety na opakowaniach produktów. A czy powinniśmy to robić? Oczywiście, że tak. Zachowanie zdrowia wiąże się nie tylko z wizytami u lekarza, ćwiczeniami fizycznymi itp. Wiąże się także z odpowiednim odżywianiem. Niestety, coraz więcej produktów w dzisiejszych czasach jest naszpikowanych najróżniejszymi chemikaliami. Począwszy od względnie nieszkodliwych barwników, po dużo bardziej szkodliwe konserwanty, wzmacniacze smaku, słodziki lub inne substancje, których użycia nie jesteśmy nawet w stanie zrozumieć. Podstawą dbania o swoje zdrowie powinno więc być zwracanie uwagi na to, co jemy. Zgodnie z powiedzeniem - jesteśmy tym, co jemy. I naprawdę tak jest. Nasz organizm wymienia swoje komórki znacznie częściej, niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Budulca nie bierze jednak znikąd. To, z czego się składamy, zdeterminowane jest przez to, co spożywamy w posiłkach.

Owoce

Owoce Dbanie o nasze zdrowie to nie tylko sport czy bezstresowe życie, ale przede wszystkim zdrowie odżywianie się. Jednym z istotnych elementów naszej diety są owoce. Naturalnie w czasach obecnych są one dostępne dla każdego z nas. Spotykamy je niemalże na każdym kroku. Najbardziej powszechnym źródłem, z którego zdobywamy owoce są markety i sklepy. W czasie letnim owoce możemy posiadać na własność, dzięki zasadzeniu na naszych działkach odpowiednich drzew. Owoce to niemalże bomba witaminowa oraz bogate źródło cukrów minerałów i wody. Nie od dziś wiadomo, że owocem możemy zaspokoić nie tylko zapotrzebowanie na witaminy, ale nawet pragnienie. Owoce nadają się świetnie na desery, podwieczorek czy nawet na przekąski między posiłkami. Często bywa tak, że będąc na diecie jesteśmy po prostu głodni zamiast jednak sięgać po słodkości wspaniałym zamiennikiem będą owce. Mogą je spożywać ludzie w każdym wieku, nawet chorzy na cukrzyce, ponieważ duża grupa tych produktów zawiera tylko śladowe ilości cukru zwanego fruktozą. Co jednak z naszym zdrowiem, jak owoce na nie wpływają? Po pierwsze odkwaszają nasz organizm, dzięki czemu cieszymy się dobrym samopoczuciem. Owce korzystnie wpływają też na naszą cerę, jest delikatna i nawilżona. Co ciekawe można je nie tylko konsumować, ale nakładać na naskórek w postaci naturalnego kremu czy maseczki. Owoce są też częstym składnikiem kosmetyków, ponieważ są bogatym źródłem antyoksydantów, które zapobiegają uszkodzeniom w naskórku.

Dieta

Dieta Każdy z nas zna to słowo jednak do końca nie wszyscy wiemy, co kryje się pod tym pojęciem. Dietą będziemy nazywali sposób odżywiania się. W diecie chodzi o to przede wszystkim, aby dostarczyć naszemu organizmowi wszelkich składników mineralnych oraz witamin niezbędnych do pracy organizmu. Zazwyczaj jednak decydujemy się na dietę, kiedy jesteśmy chorzy lub wymusi na nas to otoczenie. Na dietę przechodzą przede wszystkim młode kobiet pragnące zmniejszyć swoja wagę i być podobnymi do modelek lansowanych w telewizji. Dieta dotyczy również ludzi z nadwagą, którzy posiadają zbyt wiele tkanki tłuszczowej lub po prostu ludzi chorych. Często dieta może poprawić nasz styl życia o sto osiemdziesiąt stopni. Właściwie odżywiając się czujmy się lżej, bardziej aktywni więcej nam się chce. Dieta nie jest jednak niczym prostym musimy w tej kwestii zdać się na pomoc specjalisty, czyli dietetyka, który dopasuje program żywieniowy do naszych potrzeb. Zazwyczaj słowo dieta nie kojarzy nam się z niczym dobrym, myślimy o głodówce i spożywaniu niesmacznych posiłków tym czasem chodzi przede wszystkim o wielkość naszych porcji i ich częstotliwość. Osoby na diecie musza jadać mniej i o stałych porach, dzięki czemu wyeliminują poczucie głodu. Diet jest bardzo wiele jedne bazują na warzywach inne na owocach, niektóre nawet na wodzie. Decydując się na dietę nie mylmy ją z głodówką tylko odżywiajmy się racjonalnie dla naszego zdrowia.