Kategorie

Archiwum

O stronie

Jak w dzisiejszych czasach dbać o zdrowie i przy okazji nie oszaleć? Każdy z nas codziennie robi zakupy. No, przynajmniej raz na kilka dni. Oczywiście najczęściej przez nas kupowanymi artykułami jest żywność. Jemy w końcu także codziennie. Nie każdy z nas jednak czyta etykiety na opakowaniach produktów. A czy powinniśmy to robić? Oczywiście, że tak. Zachowanie zdrowia wiąże się nie tylko z wizytami u lekarza, ćwiczeniami fizycznymi itp. Wiąże się także z odpowiednim odżywianiem. Niestety, coraz więcej produktów w dzisiejszych czasach jest naszpikowanych najróżniejszymi chemikaliami. Począwszy od względnie nieszkodliwych barwników, po dużo bardziej szkodliwe konserwanty, wzmacniacze smaku, słodziki lub inne substancje, których użycia nie jesteśmy nawet w stanie zrozumieć. Podstawą dbania o swoje zdrowie powinno więc być zwracanie uwagi na to, co jemy. Zgodnie z powiedzeniem - jesteśmy tym, co jemy. I naprawdę tak jest. Nasz organizm wymienia swoje komórki znacznie częściej, niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Budulca nie bierze jednak znikąd. To, z czego się składamy, zdeterminowane jest przez to, co spożywamy w posiłkach.

Zdrowe odżywianie się

Zdrowe odżywianie się Zdrowie jest najcenniejszym darem, kiedy go brakuje nie ważne są pieniądze, dom czy pozycja społeczna. Tylko zdrowy człowiek może w pełni cieszyć się swoim życiem. Aby żyć dobrze i zapewnić organizmowi wszystko, czego potrzebuje powinniśmy pomyśleć o zdrowym odżywianiu się. Polega ono na dostarczeniu do organizmu odpowiedniej dawki witamin, składników mineralnych oraz białka. Tylko wówczas będziemy dobrze funkcjonować i przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem. Co więc jeść, aby być zdrowym? Na początek zrezygnować z tłustych mięs na rzecz chudego mięsa, ryb nie powinniśmy też nadużywać alkoholu oraz innych używek, ponieważ te wyniszczają nasz organizm. Zamiast słodyczy skosztujmy więcej owoców lub warzyw. W prawidłowym odżywianiu się liczy się też właściwa obróbka cieplna, jaką wykorzystujemy podczas przygotowania posiłku. Zazwyczaj wybieramy smażenie i to w głębokim oleju, jest to katastrofa dla żołądka, serca oraz wątroby. Lepszym pomysłem będzie gotowanie na parze lub w piekarniku. Zwróćmy też uwagę na to ile solimy. Badania pokazują, że przekraczamy dawkę soli nawet kilka razy. Następną rzeczą, którą watro jest zmienić to spożywanie napoi kolorowych, te są bogatym źródłem chemii oraz barwników. Nawet zwykła cola to kilka łyżeczek cukru. Pijać je możemy tylko nabawić się otyłości i problemów trawiennych. Zamiast napoi kolorowych pijmy zwykłą wodę, ta ugasi pragnienie i pozytywnie wpłynie na naszą skórę.

Zdrowe włosy

Zdrowe włosy Włosy mogą być atutem nie jednej osoby, ale do tego muszą być na pewno zadbane, aby przykuwały uwagę innych. Włosy mogą mieć rożną długość, oraz kształt w zależności od potrzeb zmienimy je. Możemy pokusić się o farbowanie, lokowanie, czy prostowanie wszelkie czynności odbywające się na włosach mają bezpośredni wpływ na ich wygląd. Prostownicą osuszamy strukturę włosa często nawet przypalamy go, suszarką również puszymy i wysuszamy nasze włosy. Nie mówiąc już o farbowaniu gdzie chemia bardzo niszczy włos. Co więc robić? Jak dbać o włosy, aby były zdrowe? Na początek musimy zastosować serie dobrych kosmetyków, czyli takich dostosowanych do naszych włosów. Nawet, kiedy myjemy włosy pamiętajmy o długim ich masowaniu wówczas wzmacniamy nasze cebulki. Po każdym zastosowanym szamponie skuśmy się na odrobine odżywki, która zregeneruje nasze zniszczone włosy, odżywi i doda im blasku. Jeśli chodzi o suszenie starajmy się go omijać, aby nie przesuszać włosa. Włosy możemy suszyć naturalnie bez potrzeby użycia suszarki. Kiedy lubimy mieć proste włosy możemy efekt taki osiągać modelując je jeszcze, kiedy są mokre szczotką. Wówczas nie musimy stosować wysokiej temperatury prostownicy. Musimy mieć też świadomość, że z czasem nasze włosy są słabsze i wypadają watro o nie dbać, aby później móc się nimi cieszyć. Zdrowe włosi na pewno zrobią ogromne wrażenie na innych, efekt ten możemy uzyskać naturalnymi i prostymi metodami, liczy się tutaj jednak systematyczność.